Horká čokoláda Univerciok a jeji příprava

Recepty

Blog
  • Na přípravu budeme potřebovat :
  • 1 ks horká čokoláda Univerciok ( 30 g)
  • 1,2 Dcl plnotučného mléka ( může být i polotučné )
  • 1 ks nerezová džezva
  • 1 ks vestavěná parní tryska ( součást kávovaru )

Obsah sáčku vsypeme do džezvy a zalejeme mlékem. Následně zkontrolujeme kávovar zda je dostatečně nahřátý a z parní trysky upustíme páru. Teplota kávovaru by měla být stabilní a neměla by kolísat. Pokud teplota kolísá popř. spadla na nižší teplotu, počkáme ještě chvíli než dojde k opětovnému nahřátí. Jednou rukou uchopíme džezvu a dáme ji pod výpust parní trysky a druhou rukou pustíme páru. Důležité je, aby byla parní tryska ponořena zhruba z 1/3 . Džezvou budeme provádět krouživé pohyby, aby došlo k napaření po celé ploše. Po celou dobu napařování je znám charakteristický zvuk, který trochu připomíná praskání, jakmile se zvuk začne měnit a čokoláda začne lehce bublat je ten správný čas parní trysku vypnout a horká čokoláda je hotova. V posledním kroku provedeme čištění parní trysky a to tím způsobem, že parní trysku omyjeme mokrým hadříkem a „profoukneme“ parní trysku na prázdno, aby uvnitř nezůstaly usazeniny z přípravy.

Tip na závěr : Poslední rada na závěr je položit džezvu na pevnou plochu a poté zakroužit džezvou tím způsobem, aby se čokoláda „opřela“ o stěny džezvy a tím získala její lesk. Následně můžeme servírovat.

Naše bezkofeinová káva

Produkty v naší nabídce

V článku se zmiňujeme o bezkofeinové kávě, které a to jak se vytváří, přřípadně jak se liší její chuť od normální kávy. Zde můžete nalézt bezkofeinovou kávu z naší nabídky.

Zobrazit celou nabídku
Next product Previous product

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací